«

»

May 26

Engelsiz Bilişim 2014 Kongresi”, tanıtım toplantısı 27 Şubat 2014 tarihinde gerçekleştirildi.

IMG 1466 1024x682 KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, KKTC Engelsiz Bilişim Platformu ile Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu heyetlerini kabul etti.

KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Türkiye Engelsiz  Bilişim Platformu ve KKTC Engelsiz Bilişim Platformu’nu Cumhurbaşkanlığı Köşkünde kabul etti.trans KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, KKTC Engelsiz Bilişim Platformu ile Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu heyetlerini kabul etti.

genelgorunum6 KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, KKTC Engelsiz Bilişim Platformu ile Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu heyetlerini kabul etti.

Kabulde Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu adına, Koordinatör ve Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Mustafa Özhan Kalaç, Türkiye Bilişim Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Levent Karadağ, TİEV Genel Başkanı Yusuf Andiç, Barış Manço Rock Derneği Onursal Başkanı ve E-ticaret Uzmanı Serkan Hacıömeroğlu, Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu Sosyal Medya Sorumlusu Şener Kul, KKTC Engelsiz Bilişim Platformu Koordinatörleri Yakın Doğu Üniversitesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Zehra Altınay ve Doç. Dr. Fahriye Altınay, Yakın Doğu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Uzunboylu ve KKTC Engelsiz Bilişim Platformu üyeleri hazır bulundu.

Eroğlu, hükümetler ile kurum ve kuruluşların engellileri normal hayata kazandırmak için çalıştığını, tecrübelerden faydalanarak hareket etmenin önemli olduğunu söyledi. Eroğlu, platformun teknoloji yanında eğitim yönü olmasının yarar sağlayacağını belirtti.

Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu Koordinatörü Mustafa Özhan Kalaç da, Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu sekretaryasını yürüten Celal Bayar Üniversitesi ve KKTC Engelsiz Bilişim Platformu sekreteryasını yürüten Yakın Doğu Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği protokolüne dikkat çekerek, bu işbirliğini devam ettireceklerini kaydetti. “Türkiye Uluslararası Engelsiz Bilişim Kongresi’nin” bu yıl İzmir’de düzenleneceğini belirten Kalaç, partner devlet olarak KKTC’nin davet edildiğini söyledi. Kalaç, Eroğlu’nu da kongreye davet etti.

Yakın Doğu Üniversitesi Öğretim Üyesi ve KKTC Engelsiz Bilişim Platformu Koordinatörleri Doç. Zehra Altınay ve Doç. Dr. Fahriye Altınay, engellilerin yaşamına katkı koymayı hedeflediklerini belirterek, bu amaca katkı yapmak isteyen tüm kesimlerle işbirliğine hazır olduklarını vurguladı. Altınay, 24-25 Mart 2014 tarihinde Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu ve KKTC Engelsiz Bilişim Platformu işbirliği ile Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’nde engellilere yönelik eğtim seminerleri düzenlendiğini ve bu etkinliklerin artarak devam edeceğini söyledi.

IMG 1483 1024x682 KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, KKTC Engelsiz Bilişim Platformu ile Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu heyetlerini kabul etti.

KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na, Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu Sekretaryası Celal Bayar Üniversitesi adına çini tabak ve Manisa mesir macunu Mustafa Özhan Kalaç tarafından takdim edildi.

IMG 1475 1024x682 KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, KKTC Engelsiz Bilişim Platformu ile Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu heyetlerini kabul etti.

IMG 1472 1024x682 KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, KKTC Engelsiz Bilişim Platformu ile Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu heyetlerini kabul etti.

IMG 1469 1024x682 KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, KKTC Engelsiz Bilişim Platformu ile Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu heyetlerini kabul etti.