«

»

May 26

Engelsiz Bilişim 2014 Kongresi”, tanıtım toplantısı 27 Şubat 2014 tarihinde gerçekleştirildi.

banner2014 Engelsiz Bilişim 2014 Kongresi”, tanıtım toplantısı 27 Şubat 2014 tarihinde gerçekleştirildi.

BILTEVT

 “BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİNDE EVRENSEL TASARIM”

ULUSLARARASI ENGELSİZ BİLİŞİM 2014 KONGRESİ

23-25 Eylül 2014 – İzmir

www.engelsizbilisim.org/kongre2014

genel21 Engelsiz Bilişim 2014 Kongresi”, tanıtım toplantısı 27 Şubat 2014 tarihinde gerçekleştirildi.

Bu yıl Dokuz Eylül Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan, “Uluslararası Engelsiz Bilişim 2014 Kongresi” tanıtım toplantısı 27 Şubat 2014 tarihinde İzmir Ticaret Odası Lokali’nde gerçekleştirildi. Toplantıda, Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu Koordinatörü ve Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Mustafa Özhan KALAÇ, Dokuz Eylül Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulamam ve Araştırma Merkezi Müdürü ve Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Vahap TECİM, Türkiye Bilişim Derneği İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Fikret KAVZAK, Dokuz Eylül Üniversitesi, Buca Eğitim Fakültesi, Özel Eğitim Bölümü Başkanı Yrd.Doç.Dr. Burak KARABEY, Özel Eğitim Bölümü Zihin Engelliler Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Alev GİRLİ ve OTİZM Dernekleri Federasyonu Başkanı Ergin GÜNGÖR basın mensuplarıyla bir araya geldi ve düzenlenecek kongre hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Toplantıda TBD İzmir Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri de hazır bulundu.

ozhankalac2 200x300 Engelsiz Bilişim 2014 Kongresi”, tanıtım toplantısı 27 Şubat 2014 tarihinde gerçekleştirildi.

Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu Koordinatörü ve Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Mustafa Özhan KALAÇ “Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu olarak bu yıl dördüncüsünü gerçekleştireceğimiz kongreyi BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİNDE EVRENSEL TASARIM (BİLTEVT) ana temasıyla, 23-25 Eylül 2014 tarihlerinde Dokuz Eylül Üniversitesi ev sahipliğiyle İzmir’de yapacağız. Kongre sekretaryasıDokuz Eylül Üniversitesi ve Celal Bayar Üniversitesi (Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu Sekretaryası) tarafından ortaklaşa yürütülecektir. Kongre onursal eş başkanlıklarını Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet FÜZÜN ve Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet PAKDEMİRLİ yapmaktadır. Kendilerine vermiş oldukları destekten dolayız sonsuz teşekkür ederiz.”

vahaptecim 200x300 Engelsiz Bilişim 2014 Kongresi”, tanıtım toplantısı 27 Şubat 2014 tarihinde gerçekleştirildi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulamam ve Araştırma Merkezi Müdürü ve Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Vahap TECİM “Bu önemli kongrenin, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde ve başkanlığını yürüttüğüm Merkez’de gerçekleşecek olmasından dolayı oldukça mutluyuz. Kongrede, konuyla ilgili devlet kurumları başta olmak üzere birçok kurumla düzenleyici olarak işbirliği sağlanmıştır. İşbirliği görüşmeleri halen devam etmektedir. Kongreye, Türkiye genelinden ve yurt dışından, üniversitelerin engelli birimleri ve bilişim alanında çalışan akademisyenler, uzmanlar, sivil toplum örgütleri, kamu kurumları ve bilişim firmalarından yoğun katılım beklenmektedir. Kongre, kurumların, akademisyenlerin, araştırmacıların yapmış oldukları çalışmaları ve tecrübeleri birbirleriyle paylaşmaları, bu alanda faaliyet gösteren firmaların teknoloji ve hizmetlerini hedef kitlelerine ulaştırmaları, mevcut durumun ve sorunların tartışılması ve engellilere yönelik bilişim hizmetleri alanında ortak bir eylem planının ortaya çıkabilmesi bakımından büyük öneme sahiptir.” dedi.

fikretkavzak 200x300 Engelsiz Bilişim 2014 Kongresi”, tanıtım toplantısı 27 Şubat 2014 tarihinde gerçekleştirildi.

Türkiye Bilişim Derneği İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Fikret KAVZAK “Türkiye Bilişim Derneği olarak ilk günden itibaren Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu’nun en büyük destekçisiyiz. Bizler bilişim camiası olarak engellilere yönelik bilişim teknoloji ve hizmetlerinin gelişmesini, bu sayede engelli vatandaşlarımızın en başta eğitim hayatına daha sonra da sosyo-ekonomik hayata katılmaları için çabalıyoruz. Bu kongrede de başta devlet kurumları, üniversiteler, bilişim sektörü ve STK lar bir araya gelerek hem tecrübeleri paylaşacağız hem de ileriye yönelik politikaları ortaklaşa belirleme şansına sahip olacağız.” dedi.

burak 201x300 Engelsiz Bilişim 2014 Kongresi”, tanıtım toplantısı 27 Şubat 2014 tarihinde gerçekleştirildi.

Dokuz Eylül Üniversitesi, Buca Eğitim Fakültesi, Özel Eğitim Bölümü Başkanı Yrd.Doç.Dr. Burak KARABEY  ”Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü olarak, her yıl büyük bir inanç ve başarı ile gerçekleştirilen, Celal Bayar Üniversitesi’nin öncülüğünde düzenlenen, Uluslararası Engelsiz Bilişim Kongresi ile Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu’nun daima yanında olduğumuzu belirtmek isteriz.  Platformun her yıl farklı bakış açıları ve geliştirerek düzenlediği kongrenin engellilere yönelik gerek farkındalık ve gerekse teknoloji alanında desteklerin artmasında büyük katkısı olduğu gözlemlenmektedir. Engellilerin hem eğitim sürecinde hem de eğitim sonrası toplumsal yaşama katılımlarında, istihdam sağlanmasında, teknolojinin kullanımı ile engelli bireylerin sosyal, ekonomik ve erişilebilirlik sorunlarının çözüme kavuşmasının ne kadar kolaylaştırılabildiği görülmektedir. Ülkemizde bilişim teknolojilerinin kullanımının yaygınlaşması sürecinde engellilerin erişilebilirliğinin sağlanması, farklı engel grupları için özel uygulamaların geliştirilmesi, web ortamında erişilebilirlik sorunlarının çözülmesi konularında Uluslararası Engelsiz Bilişim Kongresi çok önemli bir motivasyon kaynağıdır. Bu bağlamda Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu’nun düzenlediği Uluslararası Engelsiz Bilişim 2014 Kongresi’nin üniversitemizde yapılacak olmasından ve bu anlamlı, çok değerli kongrenin bir parçası olmaktan mutluluk duymaktayız. ” dedi.

Kongre Web Sayfası:

www.engelsizbilisim.org/kongre2014

ergin alev 300x200 Engelsiz Bilişim 2014 Kongresi”, tanıtım toplantısı 27 Şubat 2014 tarihinde gerçekleştirildi. vahaptecim 200x300 Engelsiz Bilişim 2014 Kongresi”, tanıtım toplantısı 27 Şubat 2014 tarihinde gerçekleştirildi. genel21 300x200 Engelsiz Bilişim 2014 Kongresi”, tanıtım toplantısı 27 Şubat 2014 tarihinde gerçekleştirildi. genel31 300x200 Engelsiz Bilişim 2014 Kongresi”, tanıtım toplantısı 27 Şubat 2014 tarihinde gerçekleştirildi. genel4 Engelsiz Bilişim 2014 Kongresi”, tanıtım toplantısı 27 Şubat 2014 tarihinde gerçekleştirildi.