Köşe Yazıları'e dön

Akademik Bilişim 2015, Anadolu Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşecek…

Akademik Bilişim, İnternet Teknolojileri Derneği (İNETD) tarafından düzenlenen; akademik ortamlardaki bilgi teknolojileri konusunda çalışan ilgili grupları biraraya getirerek, bilgi teknolojileri altyapısı, kullanımı, eğitimi ve üretimini tüm boyutlarıyla tanıtmayı, tartışmayı, tecrübeleri paylaşmayı ve ortak politikalar oluşturmaya yardımcı olmayı amaçlayan ulusal bir konferanstır. Akademik Bilişim Konferansının 17incisi 31 Ocak – 6 Şubat 2015 tarihleri arasında Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir. Konferansa katılım ilgili herkese açıktır ve ücretsizdir.

AB2015 Anadolu’da Konferansı, bilgi ve iletişim teknolojilerine dayalı açık toplum, açık yönetim, açık öğrenme, açık sistemler, açık kaynak kodu, açık erişim, açık yazılımlar ve benzeri konuların, başta akademisyenler olmak üzere farklı kesimlerle tartışılmasını amaçlamaktadır. Konferansta davetli bildiriler, tam ve kısa bildiriler, konferans öncesi kurslar, konferans içi eğitim seminerleri ve yapılandırılmış çalışma grubu/açık oturum türü etkinlikler gerçekleştirilecektir.

Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu katkılaryla AB2015 kapsamında iki oturum düzenleyeceğiz. Bunlardan biri “Engelsiz Bilişim” oturumu diğeri ise “Web Erişilebilirliği ve Kullanılabilirliği” oturumu.

KURSLAR

Konferans öncesi kurslar için kayıtlar 1 Ocak -15 Ocak 2015 tarihleri arasında yapılacaktır.

“WEB ERİŞİLEBİLİRLİK VE ULLANLABİLİRLİK KURSU”

Özellikle TUBİTAK- BİLGEM tarafından düzenlenen ve Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu olarak desteklediğimiz “Web Erişilebilirlik ve Kullanılabilirlik Kursu”,  kurumunuzun web sayfalarını erişilebilir yapmanız için faydalı bir kurs olacaktır. Kamu ve özelde çalışan tüm web tasarımcılara, geleceğin web tasarımcısı genç bilişimcilere  tavsiye ediyoruz.

KURSLAR HAKKINDA DETAY:

Kurslar herkese açık ve ücretsizdir. Katılmak isteyenler, kendi masraflarını üstlenmek durumundadır. Kursa katılacakların kendi bilgisayarlarını getirmeleri ve üzerinde en az bir linux dağıtımı kurulu olması önerilir. Kursiyerlerin katılmak istedikleri kursu dikkatle incelemeleri ve gerekli hazırlıkları yapmaları beklenmektedir. Kursların neler olduğuna ve detaylarına http://ab.org.tr/ab15/kurs.html adresinden bakabilirsiniz.

Kurslar eşzamanlı olacağından dolayı iki ayrı kursa katılabilmek maalesef mümkün değildir. Ancak başvuru sıralamasına göre kursların kontenjanı dolduğunda ilk kurs tercihinize yerleşememeniz ihtimaline karşılık 2. bir kurs tercihi de belirtmeniz önerilmektedir.

YURT İMKANI:

Kursiyerlere Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan yer ayarlanmaya çalışılmaktadır. Kayıt esnasında yurtta kalmak istenip istenmediği belirtilmelidir.

KAYIT: http://ab2015.anadolu.edu.tr/index.php?menu=3&submenu=19&form=2