«

»

May 26

“Manisa’da Engellilere Yönelik Faaliyetler” konulu panel düzenlendi.

Engelliler Haftası kapsamında, Manisa Valiliği ve Üniversitemiz işbirliği ile “Manisa’da Engellilere Yönelik Faaliyetler” konulu panel düzenlendi.
Panele, Manisa Vali Yardımcısı Turgay Ergin, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Süheyla Sürücüoğlu, Şehzadeler İlçesi Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Çoban, Manisa engelli derneklerinin yöneticileri ve temsilcileri katıldı.
Panel açılışında, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Süheyla Sürücüoğlu tarafından, anneler günü dolayısıyla tüm engelli annelerini temsilen Gülsüm Gümüş’e çiçek takdim edildi.
Panelde ayrıca, Celal Bayar Üniversitesi Engelli Danışma ve Koordinasyon Birimi tarafından eğitimde engellerin kaldırılması ve engelsiz bir üniversitenin oluşturulması amacıyla hazırlanan “Başka Dilde CBÜ” klibinin tanıtımı gerçekleştirildi. Klip katılımcıların büyük beğenisini topladı.
CBÜ  Engelli Danışma ve Koordinasyon Birimi Koordinatörü Öğretim Görevlisi Mustafa Özhan Kalaç’ın moderatörlüğünde yapılan panele, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Konan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Reşat Palaz, İş-Kur Şube Müdürü Yavuz Altay ve Manisa Engelli Dernekleri Dayanışma Platformu Başkanı Cemalettin Ayık konuşmacı olarak katıldı.
Panel sonunda konuşmacıların teşekkür belgeleri ve plaketleri Manisa Vali Yardımcısı Turgay Ergin ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Süheyla Sürücüoğlu tarafından verildi.